اخبار خودرو

هیوندای آیونیک 2020 معرفی شد

هیوندای ایونیک

هیوندای آیونیک برقی 2020 رونمایی شد

هیوندای آیونیک برقی 2020 رونمایی شد

هیوندای آیونیک

هیوندای از مدل فیس‌لیفت خودروی برقی آیونیک برای سال ۲۰۲۰ با باتری بزرگ‌تر رونمایی کرد.

هیوندای با منتشر کردن تصاویری از مشخصات نهایی مدل فیس‌لیفت آیونیک الکتریکی برای سال ۲۰۲۰ رونمایی کرد. رونمایی از این خودروی برقی در آمستردام هلند انجام شده است. اصلی‌ترین به‌روزرسانی انجام شده روی اینخودرو مربوط به باتری است. ظرفیت باتری هیوندای آیونیک با ۳۶ درصد افزایش نسبت به قبل از ۲۸ کیلووات ساعت به ۳۸.۳ کیلووات ساعت رسیده است. با افزایش ظرفیت باتری، حالا شعاع حرکتی این خودرو نیز به ۳۱۱ کیلومتر افزایش پیدا کرده است. دیگر تغییر انجام شده در هیوندای آیونیک جایگزینی شارژر ۶.۶ کیلوواتی این خودرو با یک شارژر ۷.۲ کیلووات ساعتی از است. شارژر سریع ۱۰۰ کیلوواتی می‌تواند ۸۰ درصد ظرفیت باتری را در ۵۴ دقیقه شارژ کند.

2020 Hyundai Ioniq Electric

موتور برقی هیوندای آیونیک در مدل ۲۰۲۰ نسبت به مدل فعلی تغییری نکرده و با هیوندای کنا یکسان است؛ این موتور برقی می‌تواند ۱۳۴ اسب‌بخار قدرت و ۲۹۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. همانند هیوندای کنا الکتریکی، در آیونیک نیز از سیستم بازیابی نیروی ترمز  که امکان رانندگی تنها با یک پدال را فراهم می‌کند، استفاده شده است. در این حالت راننده می‌تواند تنها با نگه داشتن پدال سمت چپ پشت فرمان خودرو را متوقف کند و هیچ نیازی به پدال ترمز برای متوقف کردن خودرو وجود ندارد.

2020 Hyundai Ioniq Electric

 

سیستم هوشمند بازیابی انرژی ترمز می‌تواند میزان دخالت خود را براساس شرایط جاده مانند شیب و سرعت ترافیک جلوی خودرو تغییر دهد. هیوندای آیونیک ۲۰۲۰ علاوه بر حالت‌های رانندگی اکو، کامفورت و اسپرت دارای یک حالت رانندگی جدید به نام اکو پلاس نیز است. در حالت اکو پلاس، راننده می‌تواند میزان مصرف انرژی خودرو را کاهش و هم‌زمان شعاع حرکتی را افزایش دهد.

 

2020 Hyundai Ioniq Electric

هیوندای آیونیک الکتریکی همچنین به لطف سیستم بلولینک هیوندای دارای قابلیت‌های ارتباطی بالاتری نسبت به قبل است. در مدل جدید راننده می‌تواند با استفاده از یک برنامه قفل درها و سیستم تهویه‌ی مطبوع خودرو را از راه دور کنترل کند. این برنامه که روی تلفن‌های همراه هوشمند نصب می‌شود، می‌تواند میزان شارژ باتری را نیز به‌صورت آنلاین نشان دهد. نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی هم به‌صورت سفارشی برای هیوندای آیونیک الکتریکی عرضه می‌شود.

2020 Hyundai Ioniq Electric

تغییرات ظاهری هیوندای آیونیک برای سال ۲۰۲۰ محدود هستند و تنها می‌توان به رنگ چرم صندلی‌ها، تزئین کرومی تیره روی داشبورد، عایق بندی صوتی بهتر، نورپردازی داخلی آبی رنگ و سطح براق کلیدهای کابین اشاره کرد. در بدنه نیز هیوندای آیونیک ۲۰۲۰ داری طرح جدیدی برای جلوپنجره‌ است. سپر جلو نیز تغییراتی را به خود دیده و در بخش پایینی آن استفاده از رنگ نقره‌ای به چشم می‌خورد. سپر عقب نیز کمی تغییر کرده است. چراغ‌های جلو، عقب و روشنایی در روز با طراحی جدید هستند. در انتها هم باید به رینگ‌های جدید ۱۶ اینچی و ۴ رنگ جدید برای بدنه اشاره کرد. هیوندای آیونیک الکتریکی جدید از ماه سپتامبر ۲۰۱۹ وارد بازار اروپا خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 zoomit :منبع

چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *